خرید پیانو

خرید پیانو آکوستیک

پیانو آکوستیک از چکش و سيم های فولادی میباشد کلیدها و چکش ها بهم متصل هستند هنگامی که یک کلید فشار داده میشود چکش حرکت میکند و به سيم ها ضربه می زند و لرزش صدا تولید میشود.دو نوع پیانو آکوستیک وجود دارد پیانو آکوستیک گرند و پیانو آکوستیک دیواری، پیانوهای آکوستیک گرند داری قاب و سيم هايى است که بصورت افقی میباشند و بدنه بزرگی دارد و فضا بیشتری را اشغال میکند.و
پیانوهای آكوستيك دیواری كه اغلباً مناسب براى آپارتمان ها ميباشد ولی پیانوهای گرند بیشتر در کنسرت ها و سالن هاى بزرگ مورد استفاده ميباشند . کیفیت صدای پیانو آکوستیک با نواختن ساز بهتر میشود و کوک بودن پیانو هم تاثیر بسیاری دارد.و در مورد حجم صدايى صدای پیانو گرند بلند تر و وسيع تر از پیانو هاى دیواری میباشد.
در انتخاب و خرید پیانو نرم و روان بودن کلیدها، نگهدارى كوك بالا ، ارتفاع حداقل ١٢٠ سانت براى پيانوهاى ديوارى ، اكشن سريع و بدون تاخير و داشتن صداى گرم و گرد (كه اغلباً مختص پيانوهاى اروپايى است )بسیار امر مهمى براى خريد پيانو می باشد.

بهترین برندهای پیانو اشاره میکنیم:

SCHULZE POLLMANN :

در سال 1709 پیانو در شهر پادووای ایتالیا توسط کریستو فوری اختراع گردید و نام آن Forte piano به معنای قوی و ملایم نامگذاری شد که رفته رفته به کلمه پیانو شهرت یافت.
امروزه برندهای ایتالیایی فازیولی و شولتزپولمن جزء بهترین برندهای دنیا می باشند. پیانوهای شولتزپولمن کاملا دست ساز بوده و در سال از آن فقط 300 عدد پیانوی دیواری و 50 عدد پیانو گرند ساخته می شود.

شرکت مهر آهنگ زرتشت وارد کننده رسمی و نمایندگی انحصاری برندهای معتبر لوازم موسیقی از جمله : پیانو شولتزپولمن، پیانو هارودسر، پیانو آلبینونی، پیانو آرتسیا می باشد.

HAAROODSER :

هارودسر پیانویی که در سال 1840 توسط هارولد بائر، پدر رابرت بایر ساخته شد او که ابتدا پیانوهایش را بصورت سفارشی و بسیار محدود می ساخت همیشه آرزو داشت پیانوهای ساخت دستش نه تنها در دست خانواده سلطنتی و اشراف باشد بلکه طبقه متوسط تحصیل کرده نیز بتوانند از این پیانوها استفاده کنند.

سپس او با William Danemann آشنا شد.

او که یک طراح پیانو مشهور بود با کمک بائر توانست کارخانه ای را در شهر دوسلدورف راه اندازی کند تا باز به آرزوهایش برسد و پیانوهای او در دسترس همگان قرار گیرد.
در سال 2002 با توجه به نیروی کار ارزان، هارودسر کارخانه ای را در اندونزوی راه اندازی کرد تا بتواند پیانوهایی با کیفیت و استاندارد های سختگیرانه و مشابه پیانوهای صد در صد اروپایی را با قیمت مناسب در دسترس همگان قرار دهد. و با شعار Harrodser For ever (هارودسر برای همیشه) پیانوهایی را به مشتریان ارائه دهد که هیچ زمانی نیاز به تعویض یا ارتقا نداشته باشد.

ALBINONi :

کشور ایتالیا از دیرباز زادگاه هنرمندان برجسته و موسیقیدانان مطرح بوده است. Tomaso Giovanni Albinoni یکی از این موسیقیدانان می باشد که صاحب آثاری جاودانه در موسیقی است. وی در سال 1671 در شهر ونیز به دنیا آمد و یکی از مشهورترین آهنگسازان دوره ی باروک می باشد.

همچنین کشور ایتالیا سابقه دیرینه ای در تولید پیانو دارد، از آنجا که اولین پیانو توسط Bartolomeo Cristopheri در سال 1907 در شهر Padoua ایتالیا اختراع گردید.
امروزه پیانوهای Albinoni با طراحی ایتالیایی و کنترل کیفی سختگیرانه و قطعات ساخته شده توسط شرکتهای صاحب نام، پیانوهایی با کیفیت و مستحکم را به بازار عرضه می کند.