خرید پیانو آکوستیک

قیمت و خرید یک پیانو همه جا نیست! قبل از تصمیم گیری روی پیانو، باید تنظیمات موسیقی خود را کشف کنید؛ تست مارک های مختلف پیانو، سبک ها، اندازه ها، وزن و سطوح کیفیت در میان آنها. برای قیمت، خرید پیانو بهتر است به اندازه کافی برای بازدید از حداقل 5 پیانو قبل از خرید بگذارید و تمام پیانوها و مارک ها را بررسی کنید. تولید کنندگان پیانو (و برخی از خرده فروشان موسیقی) معمولا می توانند نیازهای در حال حرکت شما را برآورده کنند. اغلب برای هزینه های اضافی اما، اگر شما از یک فروشنده خصوصی خریداری می کنید، به احتمال زیاد مسئولیت انتقال پیانو خود را بر عهده دارید. بسیار مهم است که پیانوهای شما توسط تکنیسن های حرفه ای منتقل شود.

پیانو آکوستیک از چکش و رشته های فولادی میباشد کلیدها و چکش ها بهم متصل هستند هنگامی که یک کلید فشار داده میشود چکش حرکت میکند و به رشته ها ضربه می زند و لرزش صدا تولید میشود.دو نوع پیانو آکوستیک وجود دارد پیانو آکوستیک گرند و پیانو آکوستیک دیواری، پیانوهای آکوستیک گرند داری قاب و رشته های است که بصورت افقی میباشد و بدنه بزرگی دارد و فضا بیشتری را اشغال میکند.

پیانوهای دیواری اغلب در خانه ها و آپارتمان ها مناسب است ولی پیانوهای گرند بیشتر در کنسرت ها میباشد. کیفیت صدای پیانو آکوستیک گرند با نواختن ساز بهتر میشود و کوک بودن پیانو هم تاثیر بسیاری دارد. صدای پیانو گرند بلند تر از پیانو دیواری میباشد.
در انتخاب و خرید پیانو نرم و روان بودن کلیدها ضربه زدم و کیفیت عملکرد پیانو بسیار مهم می باشد. یکی از مشکلات پیانو آکوستیک گرند سنگین بودن پیانو میباشد. برای جابجا و حمل پیانو بسیار دشوار است.

به بهترین برند پیانوها اشاره میکنیم:

SCHULZE POLLMANN : ایتالیا : پیانوهای شولتزپولمن کاملا دست ساز بوده و در سال از آن فقط 300 عدد پیانوی دیواری و 50 عدد پیانو گرند ساخته می شود.

HAAROODSER : آلمان: هارودسر پیانویی بود که برای اولین بار در سال 1840 توسط هارولد بائر، پدر رابرت بائر با دست ساخته شد.
ALBINONi : ایتالیا : امروزه پیانوهای Albinoni با طراحی ایتالیایی و کنترل کیفی سختگیرانه و قطعات ساخته شده توسط شرکتهای صاحب نام، پیانوهایی با کیفیت و مستحکم را به بازار عرضه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *