تفاوت گیتار آکوستیک و گیتار کلاسیک

هنگامی که یک گیتاریست به دنبال اولین ابزار می گردد که بین گیتار آکوستیک و گیتار کلاسیک کدام را انتخاب کند، هر دو ابزار به نوعی یکسان هستند. گیتارهای کلاسیک از رشته های نایلونی استفاده می شود. گیتارهای آکوستیک از رشته های فولادی استفاده میشود.

تفاوت اصلی بین این دو گیتار در چیست؟
گیتارهای آکوستیک و کلاسیک شباهت های زیادی بهم دارن گیتارهای کلاسیک از لحاظ طراحی بسیار قدیمی هستند، به این معنا نیست که گیتارهای کلاسیک قدیمی اند فقط سنتی تر هستند.

برخی از تفاوت ها این دو گیتار:
رشته ها : گیتار های کلاسیک رشته های نایلونی دارند. رشته های نایلونی به ما صدای ملودی بیشتری می دهد. گیتارهای آکوستیک رشته های فولادی، اگر دوست دارید با صدای بلند، صداهای غنی، گزینه بسیار متنوعی که می توانید برای طیف گسترده ای از ژانرهای موسیقی استفاده کنید، گیتارهای آکوستیک میباشد.

اندازه : گیتارهای کلاسیک در مقایسه با محبوب ترین اندازه های آکوستیک فولادی دارای اجسام کوچکتر هستند. گیتارهای کلاسیک نیز در شکل و اندازه متنوعی دارند. بیشتر گیتارهای کلاسیک در یک اندازه و شکل خاص قرار دارند، تنها با تنوع گیتارهای آکوستیک طیف گسترده ای از اشکال و اندازه های مختلف دارند.
صدا : تفاوت در سیم ها و شکل نقش مهمی در نحوه صدای دو گیتار دارد که در صورت انتخاب یکی بیش از دیگری، عامل تعیین کننده نیز خواهد بود.اگر دوست دارید سبک موسیقی کلاسیک، فلامنکو و یا گیتار اسپانیایی، گیتار کلاسیک برای شما مناسب است.

کدام گیتار برای مبتدیان بهتر است ؟
به این ترتیب، سیم های نایلون یک گیتار کلاسیک در انگشتان دست ساده تر از رشته های فولادی است، گیتار آکوستیک فولادی به احتمال زیاد به بهترین شکل ممکن خواهد بود. این ابزارها در کشور، موسیقی راک و محلی بسیار برجسته استفاده می شود. هیچ کس نمیخواد شما را از نواختن یک گیتار کلاسیک متوقف کند. انتخاب خود را براساس اهداف و نوع موسیقی که دوست دارید انتخاب کنید.