برای خرید پیانو دو انتخاب پیش روی شما می باشد پیانو آکوستیک و پیانو دیجیتال، پیانو دیجیتال بسیار سبک تر و جمع و جور می باشد و وزن بسیار کمتری نسبت به پیانوهای آکوستیک دارد و به راحتی قابل حمل می باشد.
هزینه پیانو دیجیتال بطور معمول کمتر از پیانوهای آکوستیک می باشد. برای تمرین پیانوهای دیجیتال با استفاده از هدفون در حداکثر مدلها امکان پذیر می باشد. اکثر پیانوهای دیجیتال به شما این امکان را میدهد عملکرد خود را ضبط کنید، که برای یادگیری شما مفید میباشد که شما بررسی کنید چگونه پیشرفت کرده اید.

اتصال به کامپیوتر از طریق پورت USB(MIDI)
بیشتر پیانوهای دیجتال دارای قابلیت MIDI هستند که به شما امکان اتصال به کامپیوترها و تجهیزات ضبط را میدهد، بسیاری از آنها دارای یک پورت USB هستند.

تشخیص پدال و نیم پدال :
پیانو دارای سه نوع پدال می باشد. برخی از پیانوها قادر به تشخیص نیم پدال هستند، برای خرید پیانو، پیانویی را انتخاب کنید که دارای هر 3 نوع پدال باشند و بتواند نیم پدال و درجات فشار پدال پیانو را تشخیص دهد.

عملکرد صفحه کلید
یکی از تفاوت های اصلی بین پیانو و صفحه کلید الکترونیکی، احساس کلیدها است. کلیدهای پیانو دارای مقاومت هایی هستند که از اجزای مکانیکی آنها، از جمله چکش های چوبی که به رشته های داخل پیانو آکوستیک مقاومت می کنند.

کیفیت صدای پیانو دیجیتال
پیانو های صوتی به کیفیت اجزای آن بستگی دارد، در حالی که پیانو های دیجیتال به طور عمده در نمونه هایی است که برای ایجاد صداهای خود استفاده می شوند. تکنولوژی دیجیتالی که برای نمونه برداری و تکثیر انواع پیانو و سایر ابزارها استفاده می شود نقش مهمی در موفقیت پیانو دیجیتال دارد. به طور کلی، پیانو های دیجیتال دارای حافظه بیشتری میباشند که به شما اجازه میدهند که صداها را با کیفیت بالا پخش کنید.

دستگاه دارای پایه صندلی می باشد؟
پیانوهای دیجیتال مشابه پیانوهای آکوستیک می باشد. پیانوهای بدون پایه سبک و قابل حمل میباشد. سطح بالا، پیانوهای دیجیتال ایستاده هستند که مشابه پیانوهای ایستاده آکوستیک می باشند. برای خرید پیانوهای دیجیتالی را انتخاب کنید که داری پایه هستند در غیراینصورت نیاز به پایه دارید.

سایر نکات
برای خرید یک پیانو خوب باید پیانویی را خریداری کنید که داری پایه مناسب و تعادل خوب داشته باشد. از خرید مدل های غیراستاندارد خودداری کنید. بهتر است از صندلی مناسب استفاده کنید و دارای قابلیت تنظیم ارتفاع باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *