ویولا و ویلن به شیوه ای مشابه هم هستند. ساختار، رنگ و هر دو دارای کمان می باشند. تفاوت های زیادی بین ویلن و ویولا وجود دارد. تفاوت اصلی این است که ویولا کمی بزرگتر است، از آنجا که این وسیله بزرگتر است، سنگین تر هم می باشد و نیاز به رشته های ضخیم تر و قوی تر دارد. و هر دو از چوب ساخته شده اند.
اندازه
ویولا بزرگتر از ویلن است؛ اگر بخواهید هر دو ابزار را کنار هم قرار دهید، طول متوسط یک بدن ویلن حدود 14 اینچ است، در حالی که طول بدن ویولا از 15 تا 18 اینچ می باشد. وزن کلی ویولا 69 تا 74 گرم می باشد. حدود 10 گرم سنگین تر از ویلن، یکی دیگر از تفاوت های عمده در موسیقی ویولا استفاده از کلید التو است. کلید Alto به راحتی قابل خواندن است (با کمی تمرین). آخرین تفاوت عمده بین ویلن و ویولا در تولید صدا است.
صدا
ویولا صدای عمیق تر و ملایمتری نسبت به ویلن دارد. ویلن و ویولا صداهایی متفاوت دارند زیرا ویولا بزرگتر است و رشته ها ضخیم تر هستند.
رشته
ویولا و ویلن هر دو ابزار رشته ای هستند. ویلن های الکتریکی و ویولا از شش رشته استفاده می کنند. رشته های ویولا به C3، G3، D4 و A4 تنظیم شده و رشته های ویلن معمولا به G3، D4، A4 و E5 تنظیم می شوند.
کیفیت ویلن و ویولا
ویلن معمولا دو طرف از چوب افل ساخته می شوند بخش های دیگر ابزار مانند انگشت، پای چانه، جعبه اسکرول و گیره ها به طور سنتی از آبنوس یا برخی چوب های بسیار متراکم ساخته شده است. بستگی به سلیقه سازنده دستگاه دارد، اما انواع چوب مورد استفاده برای ساخت و ساز تعیین می کند که آیا دستگاه یک صدای دلپذیر و کافی تولید می کند. یکی دیگر از جنبه هایی که کیفیت ویلن را تعیین می کند، مهارت ساخت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *