گیتار یک ابزار باستانی و نجیب است که تاریخچه آن بیش از 4000 سال است.
اولین سازهای رشته ای که مربوط به گیتار و ساختار آن است که به طور کلی در فرهنگ موسیقی اسپانیا شناخته می شود.
انتخاب گیتار به سبک نوازندگی شما بستگی دارد.
انواع مختلفی گیتار وجود دارد : گیتار کلاسیک، گیتار الکتریک، گیتار آکوستیک و گیتار باس
گیتار آکوستیک برای بسیاری از ژانرهای مختلف حیاتی است و یکی از محبوب ترین ابزارهای موجود در جهان است. بسیاری از سبک های مختلف و روش های ساخت و ساز برای ایجاد این ابزار وجود دارد.
اگر شما یک گیتار آکوستیک در ذهن داشته باشید، که مدل 6 رشته ای را نشان می دهید. این گیتار ها از انواع مواد مختلف ساخته شده است. بدن های با کیفیت بالا ممکن است از افرا، چوب کوتاه، صنوبر یا چوب کاج ساخته شوند.

برخی از افراد به سمت گیتارهای آکوستیک 12 رشته حرکت می کنند. شش رشته اضافی آنها یک حلقه سرسام آور به صدای گیتار می دهد.

دنیای گیتارهای آکوستیک نایلون رشته ای به اندازه همتایان فولادی و رشته ای آنهاست. گرچه عمدتا از نوع 6 رشته ای هستند، گیتارهای کلاسیک اغلب از چوب کریستال، سدر، صنوبر استفاده می کنند.

گیتار کلاسیک

انتخاب گیتار کلاسیک یا گیتار رشته نایلون یک فرایند هیجان انگیز است. گیتار کلاسیک دو طرف ساخته شده از چوب می باشد.

گیتارهای کلاسیک و آکوستیک نایلون رشته را در اندازه های مختلف و طول های طولانی حمل می کند، گیتارهای آکوستیک از ابعاد و اشکال متنوعی هستند. سبک بدن یک گیتار آکوستیک طرح ریزی را تعیین می کند. چیزهایی که باید در نظر بگیرند، کیفیت صدای تند و راحتی گیتار می باشد. برخی از اجزای سازنده گیتار آکوستیک در یک طراحی مجزا یا حتی یک طرح دو بعدی طراحی شده اند. انتخاب چوب، صدای گیتار آکوستیک را تعیین می کند. انواع مختلف چوب باعث ایجاد تنوع فراوان می شوند.

گیتار الکتریک

نمونه های بسیار ابتدایی گیتار الکتریکی در دهه 1930 توسط پل هاتمارک اختراع شد. گیتار الکتریک امروزه با اجسام جامد، نیمه توخالی، توخالی و مصنوعی ساخته شده است. با استفاده از کابل ابزارگیتار به تقویت کننده متصل می شود. بدون آمپر، گیتار الکتریکی صدای موسیقی کم می کند. اکثر گیتارهای مدرن الکتریکی دارای 6 یا 7 رشته هستند هرچند گیتارهای الکتریکی سفارشی را می توان در انواع مختلف مشاهده کرد.

گیتار الکتریکی ارتعاش رشته را به یک سیگنال الکتریکی فرستاده از طریق کابل گیتار و به تقویت کننده تبدیل می کند. گیتار الکتریکی برای صدای خود مشهور است که توسط پدال ها، پردازنده ها، واحدهای دندانه دار و غیره و البته صدای تقویت شده آنها تغییر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *