بیاید از برخی حقایق کلیدهای پیانو شروع کنیم:
پیانوهای مدرن بیش از 300 سال بوده است بارتولوم کرسیتوفوری نخستین پیانو ایتالیایی اختراع کرد از یک چکش برای ایجاد لرزش رشته ها از آن استفاده می کرد.
پیانو آکوستیک دارای بیش از 10000 قطعه می باشد دارای دو سبک اصلی میباشد: دو نوع پیانو آکوستیک وجود دارد: پیانو رویال و پیانو دیواری . یک پیانو رویال دارای قاب و رشته هایی است که به صورت افقی گسترش می یابد. این یک بدن طولانی تر است و در نتیجه فضای بیشتری را اشغال می کند. پس از پخش کلیدها و انتشار انگشتان دست خود، گرانش کلیدها را باز می کند و آنها را به موقعیت های استراحت خود باز می گرداند.
پیانو دیواری دارای رشته هایی است که به صورت عمودی اجرا می شوند. این خیلی بیشتر از پیانو رویال است. پیانو راستی اغلب در خانه ها و آپارتمان ها مناسب است و بنابراین انتخاب راحت تر است. هنگامی که انگشتانتان از کلید ها آزاد می شوند.

پدال

پیانو آکوستیک دارای سه پدال است پدال نرم، پدال تمرین و پدال نگهدارنده می باشد. پدال نگهدارنده معمولا در تمام ژانرهای موسیقی مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که پدال نرم و تمرین اغلب استفاده نمیشود.

پیانو آکوستیک

پیانو دیجیتال

پیانو دیجیتال نسخه سازگار و مدرن تر از همتای آکوستیک آن است. این صداهای دیجیتال را تولید می کند (به عنوان نام آن نشان می دهد): هنگامی که شما یک کلید را فشار می دهید، بلندگوهای الکترونیکی پیانو ضبط شده با کیفیت بالا که قبلا از پیانو های آکوستیک گرفته شده است پخش خواهد شد. پیانو دیجیتال یک ابزار الکتریکی می باشد که صداها را نمونه برداری می کنند و بر روی تراشه های کامپیوتر روی پیانو ذخیره می کند پیانو دیجیتال دارای 61 تا 88 کلید است. اما بدون چکش پیانو دیجیتال با کیفیت خوب ممکن است یک ویژگی عمل جسورانه داشته باشد که تلاش می کند احساس یک صفحه کلید صوتی را تقلید کند. شما می توانید صداها را از صفجه کلید دیجیتال از طریق بلندگو ساخته شده یا هدفون بشنوید.
هنگام تصمیم پیانو سعی کنید تا حدامکان از ابزارهای خوب استفاده کنید هر دو نوع صوتی و دیجیتال را امتحان کنید.

نگهداری

پیانو صوتی نیاز به نگهداری بیشتر دارد بیرونی چوبی، این دارای چکش و رشته های فولادی است که توسط یک بیرونی چوبی محصور شده اند. کلیدها به چکش ها متصل می شوند. هنگامی که یک کلید فشار داده می شود، چکش حرکت می کند و به رشته ها ضربه می زند، باعث می شود آنها لرزش و صدای تولید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *