به بهترین روش پاک کردن گرد و غبار و نشانه های انگشت از پیانو با یک پارچه نرم، تمیز و بدون لکه دریک حرکت دایره ای مالش دهید. برخی از تولیدکنندگان، فروشندگان و تکنیسین ها استفاده می شود. برای تمیز کردن کلیدها از همان نوع پارچه نرم و پاک استفاده کنید.
حتما آن ها را بعد از تمیز کردن خشک کنید زیر عاج کننده آب را جذب می کند. اگر کلیدهای سیاه از چوب ساخته شده باشند برای تمیز کردن آن ها از پارچه جداگانه استفاده کنید. یک تکنیسین پیانو می تواند به راحتی گردو غبار را خالی کند و یا در غیر اینصورت داخلی پیانو را هنکامی که میخواهد تنظیم کند تمیز می کند. پیانو نیاز به انواع مختلفی نگهداری دارد تا بهترین صدا را تولید کند تعمیر و نگهداری برای ظاهر پیانو مهم است. معمولا بصورن منظم یکبار در هر شش ماه برای پیانو خانگی، و همیشه قبل از اجرا در سالن های کنسرت تنظیم می شود. چکش تنظیم ابزار اصلی برای استفاده تکنیسین پیانو است.یک تکنیسین پیانو می تواند به راحتی گردو غبار را خالی کند و یا در غیر اینصورت داخلی پیانو را هنکامی که می خواهد تنظیم کند تمیز می کند.

کنترل رطوبت

از آنجایی گه پیانو از چوب ساخته می شود کنترل مناسب رطوبت طول عمر پیانو و لذت بردن آن را افزایش میدهد. پیانو را نیز در نزدیکی رادیاتور قرار ندهید، کانال های گرمایشی و خنگ کننده شومینه، نور مستقیم خورشید و پنجره. در هوای گرم و مرطوب از تهویه هوا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *