تاریخچه :

پیانویی از زادگاه پیانو (پیانو شولتزپولمن)

در سال 1709 پیانو در شهر پادووای ایتالیا توسط کریستو فوری اختراع گردید و نام آن Forte piano به معنای قوی و ملایم نامگذاری شد که رفته رفته به کلمه پیانو شهرت یافت. امروزه برندهای ایتالیایی فازیولی و شولتزپولمن جزء بهترین برندهای دنیا می باشند. پیانو شولتزپولمن کاملا دست ساز بوده و در سال از آن فقط 300 عدد پیانوی دیواری و 50 عدد پیانو گرند ساخته می شود.

شرکت مهرآهنگ زرتشت مفتخر است برای اولین بار در تاریخ موسیقی ایران اقدام به واردات پیانوهای ایتالیایی نموده است تا با بهرمندی هنرمندان و هنر دوستان ایرانی از بهترین پیانوهای دنیا نقشی در ارتقاء فرهنگ و هنر کشورمان داشته باشد.

SCHULZE POLLMAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کیفیت:

با بکارگیری مهارت هنرمندان و استادکاران این صنعت و استفاده از ماشین آلات کامپیوتری پیشرفته، سبب شده است همه مراحل تولید به درستی و با دقت بالا انجام شوند و شولتزپولمن در طول دهه ها به عنوان یکی از اولین کارخانه های مشهور اروپایی شناخته شود.
آخرین تغییرات عمدتا در قسمت strung-back انجام شده که شامل: طراحی جدید برای تاج ساندبورد (که طرح سیم ها و ریبزها را تحت تاثیر قرار می دهد) و مورد دیگر ساندبوردی با ضخامت مقاومت که با سیستم منحصر بفرد و بدیع، به محافظ خود چسباده می شود.

ارتقاء کیفیت مداوم موجود در پیانوهای شولتزپولمن حاصل مطالعات دقیقی است که سنت ساخت پیانو و تجربه متخصصان معتبر این فن را با تکنیکهای پیشرفته الگوسازی و مدلهای پیچیده ریاضی درهم می آمیزد.

زیبایی خاص و متمایز:

برای ارائه نمونه ای ارزشمند از لحاظ زیباشناختی که بتواند زیبایی پیانوهای شولتزپولمن را در سراسر جهان به همه بشناساند، کارشناس بدنه (کابینت پیانو) با همکاران طراحان برجسته با استفاده از انواع چوب های گوناگون (و با طرح های خود چوب) نمونه های شگفت انگیزی را خلق کردند.
با استفاده از چنین تلاش هایی شولتزپولمن پیانوهایی با کابینت های قهوه ای ایتالیایی، ماهوگانی امریکایی و آلبالویی اروپایی که دارای طرح هایی حیرت آور طبیعی از چوب همچون (Peacock دم طاووس)، (Feather پر)، (Briar گل) گرانبها را به تصویر می کشد را ارائه می دهد. این ظاهر زیبا شامل پنل (قاب) هایی با یک هسته چوبی داخلی هستند که منحصرفرد بودن را به هر پیانو انتقال می دهد.

 

 

 

 

 

رگلاژاکشن :

اکشن و کیبورد با در نظر گرفتن تعادل کامل اهرم ها جایگذاری و تنظیم می شوند. جایگذاری و تنظیمات با دقت بسیار بالایی صورت می گیرد که به همه پیانوهای شولتزپولمن قابلیت لمس (تاچ) حساس و ثابتی را می دهد که کاملاً منطبق با اصول کلاسیک اعطاء شده به این کمپانی می باشد.

 

 

 

 

 

 

صدایی غنی و بی نظیر:

در آخرین مرحله تولید تکنسین های تیونینگ، نهایت استعدادشان را صرف تنظیمات کیفیت صدا می کنند، علی الخصوص برای عملیات (ویسنگ) voicing چکشها،
آنها موفق شده اند که زنده بودن و شور موسیقی را به این پیانوها اعطاء کنند. نتایج آکوستیک خارق العاده است:
تکنسین های تیونینگ و ویسینگ توانسته اند با بکارگیری از مهارتهایشان،بهترین صدای ممکن را که صدایی بی نظیر، ملایم و پرقدرت و در عین حال با دوام است
را با توجه به محیط بدست آورند. یکپارچگی مطلق طنین صدا در سراسر کیبورد و با تمرکز ویژه در سمت چپ قسمت مرکزی بوجود آمده است.صداهای شفاف و یکدست و واضح، کاملا عاری از صداهای فرعی، لرزش و هارمونیک های نادرست دسترنج تکنسینهاست. صدای قابل توجه و پویای این پیانوها قدرت نمایش و صدایی با دامنه وسیع را به این پیانوها اعطاء می کند.

 

 

محصولات شولتزپولمن:
سری مسترپیس (شاهکار):

تمام اجزاء اولیه که دارای اهمیت می باشند مانند چوبهای پشت و صفحه رزنانس، اکشن، چکشها، و سیمهای استیل با برندهای معتبری همچون Roslau، Ciresa، Delignit،Renner، Abel، تضمین شده است.
سیم های بخش باس با یک پروسه اتوماتیک که کاملاً بصورت سفارشی ویژگی های آنها کنترل می شود، ساخته می شوند. در نتیجه آنها می توانند بازدهی با حداکثر توان آکوستیک داشته باشند. کیبوردی (با 88 کلاویه 4/1 و 7 اکتاو) که از چوبهای دست چین شده و عاری از هرگونه پیچ و تاب ساخته می شود، امکان تجربه یک تاچ حساس و طبیعی را به شما می دهد.
پیانوهای سری مسترپیس (شاهکار) از لحاظ تکنیک ساخت و کیفیت دارای آنچنان ارزش فوق العاده بالایی می باشند که این توانایی را به آنها می دهد تا در بالاترین درجه در هر سبک و زمینه موسیقی خودشان را به تجلی در آورند. به لطف کابینتهای منحصربفرد که نتیجه هنر دست و دانش دیرینه و سنتی شولتزپولمن می باشد این پیانو را متمایز از سایر پیانوها نموده و باعث می شود که در هر محیط و دکوری قابل تحسین و ستودنی باشد.

M 197

M 160

M 126

M 118

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سری استودیو آپگرید:

پیانوهای سری استودیو آپگرید، کیفیت صدای عالی و زیبایی منحصربفرد را به نمایش می گذارد. شولتزپولمن مجموعه جدیدی از پیانوهای خود را با عنوان استودیو آپگرید معرفی می نماید که شامل طیف وسیعی از مدلهایی با صدای بسیار عالی و کابینتهای بی مانند است که بازتابی از طراحی و هنر ساخت ایتالیایی می باشند. زیبایی منحصر بفرد پیانوهای سری استودیو آپگرید، حاصل ترکیب ظریفی از چوبهای خاص و دست چندین دهه، پیانوهای شولتزپولمن را از سایر پیانوها در سراسر جهان متمایز کرده است.

این مجموعه در برگیرنده طیف وسیعی از مدل هایی است که با مهارت بسیار زیاد و با اجزایی با کیفیت بسیار عالی و ویژگیهای فنی ارزشمند ساخته می شوند. توسط رزنانس سیم های Roslou آلمان و بوسیله ساندبردهای ایتالیایی معتبر Ciresa-Val Fiemme و چکشهای با کیفیت بالای آلمانی که توسط Abel ساخته میشوند، صدایی بسیار با شکوه و غنی به این پیانوها اعطاء شده است.

بازدهی آکوستیک این پیانوها با یک اکشن کم نظیر که با نهایت دقت تنظیم شده، کاملاً خارق العاده است. پیانوهای سری استودیو آپگرید به فرم کلاسیک طراحی شده اند و دارای ابعاد و اشکال ظاهری متفاوت می باشند. این پیانوها هم از لحاظ ساختاری و هم از نظر زیبایی شناسی در کنار صدایی طبیعی و قوی و در عین حال لطیفی که دارند.

برترین کیفیت را دارا می باشند و در نتیجه آنها برای همه در هر سطحی و هر مکانی بسیار مناسب می باشند. از هنرجویان گرفته تا پیانیست های حرفه ای، در سالن های کنسرت، مدارس موسیقی، و کنسرواتوارها.

SU 118A

SU 122A

SU 122R

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هیبرید:
شولتز پولمن / هیبرید

ilpiano حیرت انگیز را معرفی می کند …

 این محصول شولتزپولمن در سطح جهان اولین و تنها پیانوی الکترونیکی است که دارای کیبورد، اکشن و چکشهای یک پیانوی گرند آکوستیک می باشد که همگی به شکلی کاملا ماهرانه توسط دست رگلاژ شده اند تا بهترین احساس موسیقایی را القاء نمایند.

ilpiano برای پیانیست های طراحی شده است که علاقه و افری برای داشتن یک پیانوی گرند در سایز کوچک را دارند، که دارای صدای غنی، قوی و فراگیر باشد (حتی زمان استفاده از هدفن).  این پیانو حیرت انگیز قادر است بهترین صدای یک پیانوی کنسرتی و همچنین ابزاری که دارای کیفیت hi-fi می باشند را ارائه دهد.

از ویژگیهای این پیانو، کیبورد، اکشن و چکشهای یک پیانوی گرند واقعی است داشتن یک تاچ حساس و دقیق را فراهم می آورد.

این یک پیانوی ابتکاری و زیبا می باشد که تکنولوژی دیجیتال آن برای رضایتمندی هر چه بیشتر پیانیست به کار گرفته شده است در این وسیله خارق العاده تکنولوژی دیجیتالی تنها جایگزین مهمترین ویژگی پیانوهای گرند نمی شود. (شبیه آنچه در پیانوهای دیجیتال رخ میدهد) بلکه در واقع به آنها از لحاظ تنوع در استفاده و کاهش ابعاد کمک می کند، به گونه ای که هرگز کیفیت و جذابیت موسیقایی به مخاطره نمی افتد. ilpiano جایگزینی ایده آل برای هر پیانیست می باشد که علاقمند به داشتن یک پیانوی گرند است.