با توجه به افزایش استقبال عمومی در سالهای اخیر جهت فراگیری موسیقی و توجه خاص والدین به آموزش موسیقی به فرزندان از سنین کودکی و نگاه حرفه ای به موسیقی از سوی جامعه، سطح تقاضای ادوات موسیقی از سوی آموزشگاهها ، مدارس عالی موسیقی ، هنرجویان و نوازندگان حرفه ای، افزایش یافته است. همواره یکی از اصلی ترین دغدغه های هنرجویان و نوازندگان در کشور، تهیه لوازم موسیقی استاندارد از نمایندگی های معتبر و با قیمت مناسب بوده است. همین امر موجبات تأسیس شرکت مهرآهنگ زرتشت را فراهم نمود. مدیریت شرکت با اتکا به آموزه های علمی،عملی و تحصیلات دانشگاهی در زمینه موسیقی می کوشد تا بستری مناسب جهت تأمین نیازهای مخاطبین موسیقی در کشور بر اساس استانداردهای جهانی فراهم آورد. یکی از مهمترین راههای دستیابی به لوازم موسیقی استاندارد، تأمین آنها بصورت مستقیم از تولید کنندگان معتبر حاضر در کشورهای شناخته شده صاحب صنعت موسیقی می باشد. در کشور ما در بسیاری از لوازم موسیقی، این امر محقق نشده است.

وجود ادوات موسیقی غیر استاندارد با قیمت های نازل،تولید شده در کشورهای آسیایی که عموماً توسط افراد غیر متخصص وارد کشور شده نیز گواه این مدعاست. لازم به ذکر است افزایش سطح نارضایتی خریدار، عدم ارائه خدمات پس از فروش مناسب و عدم توان رقابتی با برندهای استاندارد جهانی از دیگر پیامدهای این دیدگاه در واردات لوازم موسیقی به کشور می باشد. در این راستا از بدو تأسیس شرکت مهرآهنگ زرتشت، تحقیقات تخصصی و میدانی در ارتباط با گزینش برندهای دارای استاندارد جهانی در سطحی وسیع و با استفاده از نظرات اساتید مجرب موسیقی صورت گرفت همچنین با شرکت در چندین نمایشگاه بین المللی و بازدید از کارخانه های مختلف تولید لوازم موسیقی در نهایت شرکت مهرآهنگ زرتشت، اقدام به اخذ چندین نمایندگی انحصاری از کشورهای اروپایی نموده که برخی از آنها برای نخستین بار توسط این شرکت به جامعه موسیقی کشور معرفی شده است.

این شرکت عضو اتاق بازرگانی و وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد. و بصورت کاملا رسمی و قانونی اقدام به واردات محصولات موسیقی نموده است. هم اکنون شرکت مهرآهنگ زرتشت نمایندگی انحصاری پیانوهای شولتزپولمن ایتالیا، شونبرون و هارودسر آلمان،گیتارهای ریموندو و رودریگرز اسپانیاو محصولات اشترونال جمهوری چک و همچنین محصولات NikSound می باشد. در سالهای اخیر،فعالیت شرکت مهرآهنگ زرتشت مختص به بازارهای ایران نبوده و این شرکت نمایندگی انحصاری اشترونال و هارودسر و محصولات Niksound در امارات متحده عربی نیز می باشد تا علاقمندان بتوانند از برندهای مذکور در کشورهای منطقه بهره مند شوند. همچنین شرکت مهرآهنگ زرتشت در طول سالهای فعالیت خود توانسته با ارائه گارانتی محصولات و خدمات پس از فروش مناسب و اعتقاد به اصل مشتری مداری، اعتماد جامعه هنرمندان و علاقمندان به موسیقی را به خود جلب نماید و باعث افزایش سطح رضایتمندی مخاطبین گردد.